#herniacademia
Edukacja
Kanał Herniacademia jest miejscem, w którym zgromadzono filmy związane z chirurgicznym leczeniem przepuklin. Znajdują się tu zarówno materiały przedstawiające techniki operacyjne wykorzystywane w operacjach naprawczych przepuklin pachwinowych, jak i brzusznych, w tym pooperacyjnych. Główną uwagę poświęcono małoinwazyjnym technikom laparoskopowym, aczkolwiek znajdują się tu również klipy przedstawiające możliwości leczenia na otwarto z dostępu przedniego.
Bezpieczne okno rozworu mięśniowo-grzebieniowego
Kluczowe etapy operacji TAPP/TEP wg protokołu Critical View of Myopectineal Orifice. Zdecydowanie film stanowi esencję techniki laparoskopowej, o której każdy wykonujący te operacji musi zawsze pamiętać.
Youtube
Jak nie stracić orientacji w operacjach laparoskopowych pachwiny - odwrócone Y
Krótki film przedstawiający podstawowe techniki orientacji w laparoskopowych operacjach przepuklin pachwiny.
Youtube
Anatomia okolicy pachwinowej
Film przedstawia kluczowe aspekty anatomii okolicy pachwinowej podczas wykonywania operacji laparoskopowych przepuklin pachwinowych sposobem TAPP lub TEP.
Youtube
Laparoskopowa operacja przepukliny pępkowej sposobem TAPP w 15 krokach
Niepowodzenie w leczeniu nawet małych i średnich przepuklin pępkowych może prowadzić do wystąpienia nawrotu. Brak stosowania zaleceń towarzystw herniologicznych może w tych przypadkach prowadzić do dramatycznych konsekwencji i wymagać w późniejszym okresie złożonego leczenia.
Youtube
HERNIACADEMIA
Kanał herniacademia to ponad 5tys. subskrybentów i blisko 70 filmów obejrzanych łącznie ponad 300 000 razy.
Kanał herniacademia stanowi doskonałe i sprawdzone źródło wiedzy. W tworzeniu wszystkich materiałów uczestniczył uznany ekspert prof. Kryspin Mitura. Korzystając z kanału wiemy, że dostępne materiały są aktualne, sprawdzone i merytorycznie bezbłędne.
herniacademia