Pod patronatem Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz firmą BD postanowiliśmy wyjść do członków Sekcji z nowym programem edukacyjnym. Co 2 miesiące, jedna osoba z grona wykładowców przedstawi wykład, którego temat wybiorą członkowie Sekcji. Głosowanie będzie odbywać się cyklicznie na Grupie Facebookowej - Sekcja Przepuklin. Pozwoli to na aktywne uczestnictwo członków Sekcji w przygotowywane tematy i pozwoli rzucić światło najbardziej nurtujące kwestie. Webinary są darmowe dla wszystkich chętnych.
Program kierujemy przede wszystkim do młodych chirurgów ale także tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności w zakresie herniologii. Zachęcamy członków do dzielenia się pomysłami dotyczącymi kolejnych wykładów. Ze stworzonej puli będziemy mogli przeprowadzać cykliczne głosowania. Każdy webinar będzie dostępny na stronie sekcji i kanale youtube.
Kanał Youtube Sekcji Przepuklin. Tutaj obejrzysz wcześniejsze wykłady z serii HerniaBlast! i nie tylko. Zapraszamy do subskrypcji.
HERNIA BLAST!
Zarząd Sekcji Przepuklin TChP wraz z firmą BD zapraszają na wykłady online dla osób zainteresowanych herniologią. Całość odbędzie się jednak w nieco odmienny sposób. Nie wiemy, które z wielu tematów interesują was szczególnie. Dlatego prosimy o przysyłanie propozycji tematów, które waszym zdaniem powinny być poruszone. Nie nominowaliśmy tzw. ekspertów, bo czy możemy z góry powiedzieć, kto będzie pasował do tematu, którego jeszcze nie wybrano? Jak to sprawdzić?
Tak więc na razie znaleźliśmy grupę entuzjastów, stanowiących trzon zarządu Sekcji, którym powierzymy wybrany przez Was temat.
Niemniej jednak, bez mówienia: „ekspert radzi”, to od Was chcemy opinii o formule i technikach na takie webinaria. Chcemy poprosić o Wasze opinie na temat języka? Chcemy zapytać, czy zapraszać gości z poza Polski i wtedy robić po angielsku? Czy może nagrywać ich i tłumaczyć? To oczywiście zaburza interakcję, ale tak może jest lepiej?
Tak więc wszystko dla was.
BLAST jest gwałtownym wydarzeniem, którego zasięg i moc zależy od Waszego działania. Czekamy więc na opinie.
Pierwszy webinar już w styczniu. Głosowanie zaczynamy teraz!
Najbliższy Webinar już 22.05.2024 (środa) o godzinie 19:00.
Temat: Omówienie najnowszych wytycznych EHS w kwestii leczenia przepuklin linii pośrodkowej ciała. Wykład poprowadzi prof. Maciej Śmietański.

Zapisz się na WEBINAR
Zapraszamy do zapisywania się do wydarzenia na stronie Facebook. Wstęp darmowy!
HerniaBlast! Odcinek 1.

Rola Tomografii Komputerowej w operacji dużych przepuklin brzusznych - czego możemy dowiedzieć się jeszcze przed zabiegiem? Wykład prowadzi Profesor Kryspin Mitura.
Rola TK w operacji przepuklin. Profesor Kryspin Mitura.
HerniaBlast! Odcinek 2.

Jak prawidłowo wykonać znieczulenie miejscowe w metodzie Lichtensteina? Wykład prowadzi dr Jacek Szopiński.
Znieczulenie miejscowe w technice Lichtensteina. Dr Jacek Szopiński.
HerniaBlast! Odcinek 3.

Omówienie najnowszych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Przepuklinowego w zakresie leczenia przepuklin linii pośrodkowej ciała? Wykład prowadzi Profesor Maciej Śmietański.
Omówienie najnowszych wytycznych EHS. Profesor Maciej Śmietański.