Sekcja Przepuklin
Towarzystwa Chirurgów Polskich
Zapraszamy wszystkich chirurgów chcących doskonalić swoje umiejętności w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej przedniej ściany brzucha do zapisania i współtworzenia Sekcji Przepuklin Towarzystwa Chirurgów Polskich. Głównym celem sekcji jest tworzenie nauki i edukacja kolejnych pokoleń chirurgów.
7 - 8 Listopad 2024 GDAŃsk
KONGRES BAŁTYCKIE DNI PRZEPUKLINOWE
Serdecznie zapraszamy na Bałtyckie Dni Przepuklinowe mające odbyć się 7-8 listopada 2024 w Gdańsku. Wyjątkowe w tej skali wydarzenie będzie doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy w zakresie herniologii. Najlepsi wykładowcy z całego świata zagwarantują najwyższy poziom merytoryczny. Bogaty program atrakcji. Całości patronuje Europejskie Towarzystwo Przepuklinowe (EHS), Towarzystwo Chirurgów Polskich oraz Sekcja Przepuklin TChP.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Struktura

Przewodniczący Sekcji Przepuklin: dr n. med. Mateusz Zamkowski. Zastępcy: prof. Kryspin Mitura, lek. Przemysław Rymkiewicz

Więcej
Kursy i Szkolenia
Dowiedz się więcej o planowanych kursach i szkoleniach w najbliższym czasie.
Więcej
Wytyczne
Wszystkie najważniejsze wytyczne i rekomendacje są dostępne za pośrednictwem strony Sekcji Przepuklin.
Więcej
Cel działania
Celem działania Sekcji jest promowanie i nauka współczesnych metod leczenia przepuklin wśród chirurgów w Polsce. Sekcja zajmuje się także prowadzeniem badań naukowych i współuczestniczy w tworzeniu międzynarodowych standardów leczenia.
KORZYŚCI Z DOŁĄCZENIA DO SEKCJI
Zachęcamy do aktywnego rejestracji i aktywnego uczestnictwa w strukturach sekcji. Staramy się, aby członkowie mogli skorzystać z udogodnień i materiałów szkoleniowych stworzonych specjalnie z myślą propagowania nauki i edukacji.
 • Kursy i szkolenia
  Dla członków przewidziane są kursy i szkolenia w jednym z ośrodków szkolących wyszczególnionych w Sekcji Przepuklin.
 • Dostęp do materiałów
  Członkostwo umożliwia dostęp do materiałów wydawanych przez Sekcję oraz Europejskie Towarzystwo Przepuklinowe (tłumaczone materiały, ulotki dla pacjentów, zgody świadome do zabiegów operacyjnych).
 • Zniżki na kongresy
  Członkowie sekcji otrzymają zniżki na akredytowane przy Sekcji Przepuklin kongresy i konferencje.
 • Dostęp do wykładów
  Cyklu wykładów dotyczący najbardziej nurtujących i kontrowersyjnych kwestii dotyczących przepuklin rekonstrukcji przedniej ściany brzucha. Eksperci w cyklicznych wykładach postarają się udzielić odpowiedzi na tematy wybrane przez członków sekcji.
 • Dostęp do forum przepuklinowego
  Zamknięta grupa na facebooku pomoże wymienić doświadczenia, zasięgnąć porady oraz skorzystać z wiedzy i porady topowych polskich ekspertów w dziedzinie herniologii. Uczestnictwo pozwala także brać udział w głosowaniu na temat kolejnego wykładu online tworzonego przez sekcję.
OŚRODKI SZKOLĄCE
Zachęcamy do uczestnictwa i odbycia szkoleń w jednej z jednostek zajmujących się zaawansowanymi zabiegami w zakresie przepuklin i rekonstrukcji ściany brzucha. Szczegóły odnośnie terminów i zapisów znajdują się w zakładce Kursy i Wydarzenia. Dodatkowo zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z ośrodkiem w celu organizacji szkolenia.
 • Szpital Swissmed w Gdańsku
  Gdańsk, ul. Wileńska 44
  W Szpitalu funkcjonuje Centrum Leczenia Przepuklin Profesora Śmietańskiego. Wykonuje się wszystkie zabiegi z zakresu rekonstrukcji przedniej ściany brzucha (otwarte i laparoskopowe). Kierownikiem jest prof. Maciej Śmietański.
 • Szpital Miejski w Siedlcach
  Siedlce, ul Starowiejska 15
  W Szpitalu funkcjonuje Oddział Chirurgii Ogólnej. Wykonuje się wszystkie zabiegi z zakresu rekonstrukcji przedniej ściany brzucha (otwarte i laparoskopowe). Kierownikiem jest prof. Kryspin Mitura.
 • Szpital Miejski w Olsztynie
  Olsztyn, ul. Niepodległości 44
  W Szpitalu funkcjonuje Oddział Chirurgii Ogólnej. Wykonuje się wszystkie zabiegi z zakresu rekonstrukcji przedniej ściany brzucha (otwarte i laparoskopowe). Kierownikiem jest lek. Przemysław Rymkiewicz.
 • Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
  92-213 Łódź, ul. Pomorska 251, Polska
  Klinika Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej kierowana przez Prof. Łukasza Dzikiego jest ośrodkiem zajmującym się leczeniem skomplikowanych i złożonych przypadków przepuklin brzusznych (w tym przepuklin okołostomijnych), także z dostępu laparoskopowego. W obszarze operacji przepuklin ekspertem w Klinice jest Prof. Marcin Włodarczyk.
STRUKTURA SEKCJI
Przewodniczący Sekcji Przepuklin Towarzystwa Chirurgów Polskich
dr n. med. Mateusz Zamkowski
Zastępca Przewodniczącego
prof. dr hab. Kryspin Mitura
Zastępca Przewodniczącego
lek. Przemysław Rymkiewicz
Delegat do EHS - członek Zarządu Głównego
prof. dr hab. Maciej Śmietański
Członek Zarządu Głównego
dr n. med. Jacek Szopiński
Członkini Zarządu Głównego
lek. Marta Wójcik
Członek Zarządu Głównego
dr hab. Marcin Włodarczyk
ZAPISZ SIĘ DO SEKCJI
Telefon: +48 504 236 036
Email: sekcja@sekcjaprzepuklin.pl
Szpital Swissmed, ul. Wileńska 44, 80-215 Gdańsk
Miejsce Pracy
Składka TChP
Klikając na przycisk akceptujesz nasz regulamin prywatności.
Sekcja Przepuklin TChP stanowi także Polską delegaturę Europejskiego Towarzystwa Przepuklinowego. Zachęcamy gorąco do wstępowania w szeregi EHS wszystkich chcących doskonalić swoją wiedzę w zakresie herniologii i rekonstrukcji ściany brzucha. Dla Polaków chcących wstąpić do EHS opłata za członkostwo jest zredukowana o połowę - wynosi 45 Euro.